Kas yra Reiki?

Reiki yra alternatyvios medicinos praktika, kilusi iš Japonijos XX amžiaus pradžioje. Reiki praktika remiasi energetinio gydymo principu, kurio tikslas yra subalansuoti ir harmonizuoti kūno energijas. Štai pagrindiniai dalykai, kuriuos reikėtų žinoti apie Reiki:

 1. Istorija: Reiki buvo sukurta Mikao Usui Japonijoje apie 1922 metus. Jis suformulavo šią praktiką po intensyvių dvasinių pratybų ir meditacijos ant Kuramos kalno.
 2. Energetinis gydymas: Reiki praktikai tiki, kad per rankas gali būti perduodama universali gyvybinė energija, kuri gali padėti gydyti įvairias fizines, emocines ir dvasines problemas.
 3. Gydymo procesas: Reiki sesijos metu praktikas švelniai uždeda rankas ant arba virš paciento kūno tam tikrose pozicijose. Manoma, kad šis procesas padeda perduoti gydomąją energiją į paciento kūną.
 4. Principai: Reiki praktikoje yra penki pagrindiniai principai, kurie skatina teigiamą mąstymą ir gyvenimo būdą:
  • Tik šiandien nesijaudink.
  • Tik šiandien nepyk.
  • Tik šiandien būk dėkingas.
  • Tik šiandien dirbk sunkiai.
  • Tik šiandien būk malonus kitiems.
 5. Mokymai ir iniciacija: Reiki praktikai paprastai gauna mokymus ir iniciaciją (vadinamą “attunement”) iš patyrusio Reiki meistro. Yra kelios Reiki mokymo pakopos, kurių kiekviena suteikia giliau suvokti ir naudoti Reiki energiją.
 6. Naudojimas: Reiki dažnai naudojama streso mažinimui, atsipalaidavimui, skausmo mažinimui ir bendram savijautos pagerinimui. Kai kurie žmonės naudoja Reiki kaip papildomą terapiją kartu su tradicine medicinine priežiūra.

Reiki yra prieštaringai vertinama praktika, kadangi nėra moksliškai įrodyta, kad ji turi gydomąjį poveikį, nors daugelis žmonių teigia, kad ji jiems padeda.

Scroll to Top